GÖL PANORAMA EVLERİ - EMLAK KONUT - BAHÇEŞEHİR PROJELERİ

GENEL

BETONARME: Binalar betonarme karkas olacaktır. Yapım tekniği radye temel, tünel kalıp ve/veya konvansyonel kalıptır. Üniversite onaylı statik projeler kullanılacaktır.
TEMEL VE PERDE YALITIMI: Toprak altında kalan betonarme perde yüzeylerine; döşeme, temel ve taşıyıcı perde birleşim yerlerine sürme su izolasyonu + izolasyonu koruyucu levha yapılacaktır. İçeriden kaba sıva + ince sıva + plastik boya yapılacaktır.
ISI VE SES YALITIMI: İki daireyi birbirinden ayıran ve/veya ısıtılmayan mahaller ile ortak duvarların salon ve/veya odalara gelen kısımlarına ısı ve ses yalıtımı yapılacaktır.
DIŞ CEPHE ISI YALITIMI: Dış cephede ısı yalıtımını sağlamak amacıyla dışarıdan mantolama tekniği kullanılacaktır. Mantolama üzerine silikon katkılı dış cephe boyası yapılacaktır. İdarenin onayı ile dış cephede söve, kat silmesi ve kat çıtası uygulaması yapılacaktır. A Blok'ta ise kompozit dış cephe uygulaması yapılacaktır.
BLOK İÇLERİ VE GİRİŞLERİ: Şap + seramik ve/veya ölçülü boy mermer ile yer kaplaması yapılacaktır. Ayrıca idare onayı ile desen uygulaması yapılacaktır. Daire sayısı kadar ahşap malzemeden ve/veya pleksiglas vb. malzemeden posta kutusu ve ilan panosu imal edilecektir.
Her katta yangın merdivenlerine ve kat hollerine kat numarası konacaktır. Şaft içleri tüm yüzeyler beyaz çimento esaslı malzeme ile sıvanacaktır. Alüminyum ve / veya sac profillerden şaft kapağı kasası, kanadı ve pervazı yapılacaktır. Kollu ve kilitli olacaktır. Anahtarlar master sistem olacaktır.
DAİRE GİRİŞ KAPILARI: Daire giriş kapısı kapı kanadının iki yüzü, pervazı ve kasası ahşap ve/veya PVC kaplı olacaktır. Kapı montajı köpükle ve/veya harçla yapılacaktır.
DAİRE İÇ KAPILARI: Ahşap ve/veya MDF üzeri PVC kaplamalı, camsız ve camlı iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
SÜPÜRGELİK: h=10 cm yüksekliğinde ahşap veya MDF üzeri PVC kaplamalı süpürgelik yapılacaktır.
PENCERELER: Kutu profilden kör kasa + Korozyona karşı antipas boya ve/veya Galvaniz kör kasa yapılacaktır. Isı ve ses yalıtımlı PVC doğrama + ısı kontrol kaplamalı çift konfor cam takılacaktır. Pencereler adetli çift açılır yapılacaktır.
ISITMA TESİSATI: Merkezi kaskad sistem (mini kazan ve/veya duvar tipi yoğuşmalı kazan) ısıtma tesisatı yapılacak olup, ısı gider paylaşımı kalori ile yapılacaktır. Konutlarda mobil kalorifer tesisatı sistemi uygulanacaktır. Konutlarda; banyo haricindeki mahallerde projesine uygun olarak kompakt ventilli PKP veya PKKP tipi panel radyatörler, banyolarda ise alüminyum havlupan radyatörler kullanılacaktır.
TEMİZ SU TESİSATI: Konutlarda kullanım temiz su ihtiyacı merkezi betonarme ya da blok bazlı modüler tip paslanmaz çelik su deposu ile çözülecektir. Kullanım sıcak su ihtiyacı ise paslanmaz çelik eşanjörlü, istenilen sıcak su değerinde su çıkışı ayarlanabilen tipte daire giriş istasyonu (sub-station) ile sağlanacaktır.
YANGIN TESİSATI: Onaylı projesine uygun olarak ada bazında merkezi su deposu ve varsa TSE, yoksa UL/FM, VDS, vb. uluslararası sertifikalara sahip yangın pompa istasyonu ile yangın söndürme sistemi kurulacaktır.
PİS SU TESİSATI: Pis su tesisatlarında mineral katkılı, kendinden ısı ve ses yalıtımlı, çok katmanlı, sessiz borular ve ekleme parçaları kullanılacaktır.
DOĞALGAZ TESİSATI: Onaylı projesine uygun olarak site içi doğal gaz alt yapı tesisatı çekilecek, bloklar, sosyal tesisler, ticari üniteler ve diğer doğal gaz tüketimi yapılacak olan tesislerin bağlantıları yapılacaktır.
TV TESİSATI: 60 sabit kanallı , Digitürk ve D-Smart yayınlarına da imkan sağlayan TV Sistemi kurulacaktır.
İNTERKOM: Projesine uygun olarak renkli görüntülü interkom sistemi kurulacaktır. Daireler; blok girişi ve site giriş kapısı ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilecektir.
YANGIN İHBAR: Projesine uygun olarak adresli yangın ihbar sistemi tesis edilecektir.
ÇEVRE AYDINLATMA: Park, bahçe, yürüme yolu aydınlatmaları ve yol aydınlatmaları projesine göre dekoratif tip aydınlatma direkleri ve ledli veya tasarruflu armatürler ile tesis edilecektir.
ACİL AYDINLATMA: Projesine ve yangın yönetmeliğine göre acil aydınlatma ve yönlendirme sortileri ledli armatürleri ile birlikte tesis edilecektir.
JENERATÖR: Tüm ortak alanlarda ve dairelerde % 100 yedekli enerjiyi sağlayacak kapasitede jeneratör sistemi tesis edilecektir.
ASANSÖR: Bloklarda trafik hesabına ve yangın yönetmeliğine uygun sayıda ve hızda, TSE ve CE standartlarında acil kurtarma tertibatı olan asansörlerin temini ve montajı yapılacaktır.
ENERJİ SİSTEMLERİ: Projede yenilenebilir enerji kaynaklarından güneş enerji sistemi tesis edilecektir.
GÜVENLİK SİSTEMİ: Projesine uygun olarak site içinde çevre duvarını ve/veya demir korkuluk/çitlerini, otopark giriş ve çıkışlarını ve blok girişlerini kontrol altında tutan güvenlik amaçlı kapalı devre kamera sistemi (CCTV) kurulacak, güvenlik merkezinden 7/24 saat izleme ve kayıt yapılacaktır.


DAİRE İÇİ

ANTRE - KORİDOR - HOL – KİLER
DÖŞEME: Çapraz bağlı polietilen köpük (XPE) ile ısı ve ses yalıtımı + şap + seramik ve/veya laminat parke yer kaplaması yapılacaktır.
DUVAR: Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
TAVAN: Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
DAİRE GİRİŞ KAPI EŞİĞİ: Mermer kapı eşiği, kapı kasası eni ve boyunda tek tarafı radiuslu olarak yapılacaktır.
AKSESUARLAR: Daire kapı numarası, kapı dürbünü, kapı tokmağı ve rozetli kapı kilitleri paslanmaz çelik malzemeden ve İdare’nin onayına uygun olarak yapılacaktır.
PORTMANTO: Portmanto yapılacaktır.
GENEL: Sprink hattı olan yerlerde boruları kapatmak için kapama asma tavan uygulaması yapılacaktır.

SALON
DÖŞEME: Çapraz bağlı polietilen köpük ile ısı ve ses yalıtımı + şap + laminat parke yapılacaktır.
DUVAR: Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
TAVAN: Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
KAPILAR: Ahşap ve/veya MDF üzeri PVC kaplamalı, camlı iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
KLİMA TESİSATI: Projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilip iç ve dış ünite montajı yapılacaktır.
GENEL: Pencere doğrama aksesuarları 1. sınıf malzemeden olacaktır. (Menteşe, ispanyolet, kilit ve ilaveleri, vasistas makas, kapı kolları vb.)
Denizlikler iki parça (iç, dış) ve radiuslu imal edilecek, dış denizliklerde damlalık yapılacaktır.

YATAK ODALARI
DÖŞEME: Çapraz bağlı polietilen köpük ile ısı ve ses yalıtımı + şap + laminat parke yapılacaktır.
DUVAR: Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
TAVAN: Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
KAPILAR: Ahşap ve/veya MDF üzeri PVC kaplamalı, camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır.
KLİMA TESİSATI: Ebeveyn yatak odasında projesine uygun olarak split klima altyapı tesisatı (bakır boru ve drenaj) çekilip iç ve dış ünite montajı yapılacaktır.
GENEL: Pencere doğrama aksesuarları 1. sınıf malzemeden olacaktır. (Menteşe, ispanyolet, kilit ve ilaveleri, vasistas makas, kapı kolları vb.)
Denizlikler iki parça (iç, dış) ve radiuslu imal edilecek, dış denizliklerde damlalık yapılacaktır.

MUTFAK
DÖŞEME: Çapraz bağlı polietilen köpük (XPE) ile ısı ve ses yalıtımı + şap + seramik ve/veya laminat yer kaplaması yapılacaktır.
DUVAR: Alçı sıva + plastik boya yapılacaktır.
TAVAN: Alçı sıva + plastik tavan boyası yapılacaktır.
SÜPÜRGELİK: h=10 cm yüksekliğinde ahşap veya MDF üzeri PVC kaplamalı süpürgelik yapılacaktır. Tezgah arkasında süpürgelik imalatı yapılacaktır.
DOLAP: Corian ve/veya doğal granit ve/veya mermer ve/veya laminant tezgâh yapılacaktır. Tezgah ve üst dolap arası seramik ve/veya granit kaplama ve/veya cam mozaik ve/veya fileli mermer ve/veya alüminyum kaplamalı mdflam yapılacaktır. Mutfak alt ve üst dolabı ahşap kaplama ve/veya lake ve/veya membran kaplama yapılıp yerine monte edilecektir. Menteşeler frenli menteşe olacaktır. Alüminyum baza, ayarlanabilir ayak yapılacaktır.
BALKON KAPISI: Kutu profilden kör kasa + Korozyona karşı antipas boya ve/veya Galvaniz kör kasa yapılacaktır.
Isı yalıtımlı PVC doğrama + ısı kontrol kaplamalı çift cam kilitlenebilir ispanyolet tertibatı ve diğer madeni aksamı ile birlikte takılacaktır.
Balkon kapısı altına topuk betonu imal edilecektir. (h min = 10 cm)
GENEL: Balkon kapıları içeri doğru açılacaktır. Pencere doğrama aksesuarları 1. sınıf malzemeden olacaktır. (Menteşe, ispanyolet, kilit ve ilaveleri, vasistas makas, kapı kolları vb.)
ANKASTRE ÜRÜNLER VE EVİYE: Projesine uygun olarak min. 500 m3/h kapasiteli bacalı ve/veya karbon filtreli paslanmaz çelik davlumbaz, ankastre fırın ve ocak montajı yapılacaktır. Projesine uygun olarak tek gözlü damlalıklı ve/veya 1,5 gözlü damlalıklı ve/veya 1,5 gözlü damlalıksız paslanmaz çelik eviye montajı yapılacaktır.
ELEKTRİK: Buzdolabı, Tezgah üstü, Aspiratör ve genel kullanım için çocuk korumalı topraklı priz sortileri tesis edilecektir. Bulaşık makinesi, fırın, ocak için herbiri müstakil linyeli çocuk korumalı topraklı priz sortileri tesisi edilecektir.
Projesine uygun aydınlatma sortisi tavanda B tipi dekoratif armatürü ve tezgah üstü ralina armatürü ile birlikte tesis edilecektir.

BANYO - EBEVEYN BANYO – WC
DÖŞEME: Şap + Su yalıtımı + Seramik kaplaması yapılacaktır.
DUVAR: Sıva + Seramik kaplaması ve/veya Kağıt kaplaması yapılacaktır. Duvarlar tavana kadar sıva yapılacak, duvar seramikleri ve/veya kağıt kaplama asma tavanı minumum 10 cm. geçecektir.
TAVAN: Asma tavan yapılacaktır.
GENEL: Su yalıtımı duvarlara 20 cm. çıkarılarak uygulanacaktır. İzolasyon test edilmeden zemin kaplama imalatına geçilmeyecektir.
Banyo dolabı ve dekoratif ayna takılacaktır.
MEKANİK: Genel ve ebeveyn banyolarda havlupan montajı yapılacaktır.
Projesine uygun olarak tezgah üstü lavabo montajı yapılacaktır.
Tek gövde batarya ve sifonu ile birlikte montaj yapılacaktır.
Kendinden rezervuarlı alafranga tuvalet taşı ve/veya gömme rezervuar ve asma klozet montajı yapılacaktır.
Prinçten kromajlı kağıtlık, bar ve/veya yuvarlak havluluk ve ikili askılık montajı yapılacaktır. Wc’lerde askılık montajı yapılmayacaktır.
Projesine uygun ölçülerde akrilik küvet veya duş teknesi montajı yapılacaktır.
Projesine uygun ölçülerde duşakabin montajı yapılacaktır.
Havalandırma aspiratörü montajı yapılacaktır.
ELEKTRİK: Projesine uygun şekilde komütatör aydınlatma sortisi, tavanda dekoratif spot armatür ve ayna üstünde dekoratif aplik armatürü ile birlikte tesis edilecektir.
Ayrı bir çamaşır odası yok ise çamaşır makinesi için müstakil çocuk korumalı kapaklı, topraklı priz sortisi tesis edilecektir.
Ayna yanında bir adet çocuk korumalı kapaklı, topraklı priz sortisi tesis edilecektir.

BALKONLAR
DÖŞEME: Su yalıtımı + şap + seramik yer kaplaması yapılacaktır.
DUVAR: Isı yalıtımı ve sıva (mantolama) + Dış cephe boyası yapılacaktır.
TAVAN: Isı yalıtımı ve sıva (mantolama) + Dış cephe boyası yapılacaktır.
KORKULUK: Betonarme Parapet (projesinde varsa) + Denizlik + Alüminyum korkuluk + lamine cam (şeffaf ve/veya renkli) yapılacaktır.
BALKON KAPISI: Kutu profilden kör kasa + Korozyona karşı antipas boya yapılacaktır.
Isı yalıtımlı PVC doğrama + ısı kontrol kaplamalı çift cam kilitlenebilir ispanyolet tertibatı ve diğer madeni aksamı ile birlikte takılacaktır. Balkon kapısına dışarıdan da kol takılacaktır.
Balkon kapısı altına topuk betonu imal edilecektir . (h min =10 cm)
Denizlikler iki parça (iç, dış) ve radiuslu imal edilecek, dış denizliklerde damlalık yapılacaktır.
ELEKTRİK: Projesine uygun şekilde aydınlatma sortisi B tipi dekoratif armatürü ile birlikte tesis edilecektir.


PEYZAJ

Site çevresi, güvenlik duvarları ile çevrilerek araç ve yaya girişleri için güvenlik noktaları oluşturulacaktır. Araçların siteye girişleri ve çıkışları otomatik bariyer kontrollü (OGS altyapısı) ile sağlanacaktır.
Site girişlerine güvenlik binası ve tak yapılacaktır. Tak üzerine Emlak Konut GYO A.Ş.’ nin Led Aydınlatmalı logosu konulacaktır.
Site çevresi güvenlik duvarları üzerine İdare’nin uygun görüp onaylayacağı ölçülerde korkuluk yapılacaktır.
Site içi araç ve yaya yolları ile açık ve/veya kapalı otoparklar yapılacaktır.
Site içi araç yolları ve açık otoparklarda parke ve/veya asfalt ve/veya baskı beton kaplama yapılacaktır.
Proje kapsamında açık yüzme ve kapalı yüzme havuzu havuzu inşa edilecektir. Havuza ait filtrasyon tesisatı, güneşlenme terasları, soyunma kabinleri, duşlar ve ayak dezenfeksiyon havuzu yapılacaktır.
Süs havuzları ve/veya yapay göletler biyolojik filtrasyonlu, dekoratif fiskiyeli, özel led aydınlatmalı olarak yapılacaktır.
Proje kapsamında kent mobilyaları, dinlenme alanları ve çocuk oyun grupları bulunacaktır. (Kullanılacak malzemeler birinci sınıf ahşap olacak)
Sitenin bitkisel ve yapısal peyzajları onaylı projeye göre yapılacaktır.
Proje kapsamında yeşil alan olarak gösterilen yerlerde hazır rulo çim yapılacak ve bu alanlarda projesine uygun olarak otomatik kontrollü sulama sistemi yapılacaktır.
Proje kapsamında salıncaklar ve kaydıraklar ile teçhiz çocuk oyun alanları ve müstakil olarak top oyun alanı yapılacaktır. Zemin kaplaması sıfır asfalt üzeri akrilik kaplama olacaktır. Top oyun sahasına dekoratif projektör armatürler ile projesine uygun olarak aydınlatma yapılacaktır.
Engelli ve çocuk arabası sirkülâsyonu da düşünülerek bina içi asansörlere ulaşım sağlanacak, sosyal tesis engelli ve çocuk arabası girecek şekilde teşkil edilecektir .

 

* Özet Mahal Listesi, İdare ile Yüklenici arasında imzalanan Satışa esas Mahal Listeleri baz alınarak hazırlanmıştır. Proje kapsamında yapılacak olan imalatlarda Sözleşmeye Esas Mahal Listelerindeki kriterler geçerli olacaktır.
* Teknik mecburiyet oluşması halinde mahal listelerinde Emlak Konut G.Y.O. A.Ş. onayı ile değişiklik yapılabilir.

Websitemizi kullanarak KVKK Aydınlatma Metni'ni okumuş ve onaylamış sayılırsınız.